В ISW оцінили удар дронами-камікадзе по Києву

Фото: соцсети Зруйнований дроном будинок у Києві

Росія використовує дрони-камікадзе для психологічного терору мирного населення замість ударів по законних військових цілях, вважають аналітики.

Експерти американського Інституту вивчення війни (ISW) проаналізували атаку дронами-камікадзе по Києву 17 жовтня. Використовуючи безпілотники, Росія влаштовує психологічний терор в Україні, замість досягнень на полі бою, вважають аналітики.

Військовий аналітик Бретт Фрідман зазначає, що навантаження Shahed-136 складає 88 фунтів вибухівки, тоді як типовий 155-мм артилерійський снаряд M795 несе 23,8 фунтів вибухівки. Це означає, що один іранський дрон має близько трьох снарядів вибухівки, але без послідовної фрагментації моделі.

За його оцінкою, п’ять Shahed-136, що вдарили по Києву, мали ефект як від 15 артилерійських снарядів, випущених по дуже великій території. Такі удари можуть завдати значної шкоди цивільній інфраструктурі, вбити і поранити, не створюючи значних військових ефектів.

“Цей аналіз свідчить про те, що російські війська продовжують використовувати безпілотні літальні апарати Shahed-136 для створення психологічних ефектів, пов’язаних з націлюванням на цивільні райони, замість того, щоб намагатися створити асиметричний оперативний ефект, завдаючи зосереджених ударів по законних військових та передових цілях”, – йдеться у звіті.

Нагадаємо, напередодні вранці війська РФ атакували Київ 28 дронами-камікадзе, п’ять із яких змогли долетіти та вибухнути у місті. Вони пошкодили енергетичні об’єкти та житловий будинок у Шевченківському районі, загинули п’ятеро людей.

Джерело Блогинг