СБУ проводить перевірку у Києво-Печерській Лаврі

Фото: Пресс-центр СБУ

Заходи спрямовані на те, щоб запобігти диверсіям, терактам, приховуванню диверсантів, зазначили в СБУ.

Служба безпеки України спільно з Нацполіцією та Нацгвардією проводить контррозвідувальні заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві. Про це повідомляє прес-центр СБУ у вівторок, 22 листопада.

“Ці заходи проходять спільно з Національною поліцією та Національною гвардією в рамках системної роботи СБУ щодо протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні”, – йдеться у повідомленні.

У Службі зазначили, що відповідні заходи проводяться з урахуванням того, що збройна агресія РФ збільшує “ризик скоєння терористичних актів, диверсій, захоплення заручників, особливо в місцях великого скупчення громадян”.

Тому зазначені заходи проводяться для:

  •     недопущення використання Лаври як центру “русского мира”;
  •     перевірки даних щодо використання приміщень УПЦ для укриття диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї тощо;
  •     забезпечення безпеки населення від провокацій та терористичних актів.

У СБУ зазначили, що за безпосередньою участю представників церкви правоохоронці:

  •     проводять огляд території та приміщень Лаври для виявлення заборонених до обігу предметів;
  •     здійснюють перевірку осіб на території Лаври щодо їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України.

У СБУ наголосили, що у своїй діяльності вони дотримуються принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважають право кожного громадянина на свободу світогляду та віросповідання, як це визначено Конституцією України.

Нагадаємо, СБУ розпочала кримінальне провадження за фактом інциденту, що стався 12 листопада в одному з храмів Національного заповідника Києво-Печерська Лавра. Зокрема, під час богослужіння у храмі звучали вихваляючі тези пропагандистського характеру.

Джерело Блогинг