У Києві виявлено двох хворих на скарлатину, випадки не пов’язані між собою

Фото: Медіком У столиці зафіксовано випадки захворювання на скарлатину

Обидва випадки зареєстровані в Дарницькому районі столиці. Хворі школярі перебувають на домашньому лікуванні, а класи, в яких вони навчаються, діти переведені на дистанційне навчання.

Минулого тижня в Києві було зафіксовано два випадки захворювання на скарлатину серед школярів, але вони не пов’язані між собою і характерні для епідеміологічного сезону. Про це повідомив Київський міський центр контролю та профілактики хвороб.

Повідомляється, що обидва випадки зареєстровані в Дарницькому районі столиці.

Хворі перебувають на домашньому лікуванні, а класи, в яких вони навчаються, діти переведені на дистанційне навчання.

Фахівці Центру проводять епідрозслідування випадків: зокрема огляд кола контактних осіб та інформування навчальних закладів щодо необхідних протиепідемічних заходів, – йдеться в повідомленні.

Медики нагадують, що скарлатина – гостре антропонозне інфекційне захворювання групи стрептококових інфекцій, яке проявляється інтоксикацією, гнійним ураженням мигдаликів ротоглотки ті характерним висипом, найчастіше хворіють діти віком 1–9 років.

Профілактика поширення хвороби полягає у ранньому виявленні та ізоляції джерела інфекції. Пацієнтам, хворим на скарлатину, слід перебувати в ізоляції до 24 годин після отримання першої дози антибіотика. Якщо антибіотик не призначався, ізоляція має тривати протягом 21 дня, – додають у Київському міському центрі контролю та профілактики хвороб.

Нагадаємо, на Вінниччині зафіксовано спалах гепатиту А, були випадки захворювання й в інщих регіонах, але  у МОЗ заперечили епідемію. У міністерстві наголосили, що справжній спалах гепатиту А зафіксовано тільки на Вінниччині, а в інших регіонах зареєстровано поодинокі випадки, епідеміологічний зв’язок між ними не встановлено.

Гепатит А: чи введуть карантин через спалах хвороби Боткіна

Джерело Блогинг