Заповідник Києво-Печерська лавра отримав землю в постійне користування

Фото: Петро Оленич / Телеграм Києво-Печерська лавра

Понад 30 років ці ділянки не були законодавчо оформлені, що дозволяло московському патріархату користуватися ними.

Київська міська рада ухвалила рішення про передачу землі в постійне користування Національному заповіднику Києво-Печерська лавра. Про це сьогодні, 8 лютого, повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Оленич.

“Ми це зробили – Київрада передала землю в постійне користування Національному заповіднику Києво-Печерська лавра. Понад 30 років ці ділянки не були законодавчо оформлені, що дозволяло московському патріархату користуватися ними. Більше цього не буде. Лавра остаточно позбудеться “руского міра” і стане українською”, – йдеться в повідомленні.

 

 

Нагадаємо, Національний заповідник Києво-Печерська лавра оголосив про розірвання договору про оренду з Українською православною церквою Московського патріархату з 29 березня 2023 року, проте тривалий час невідомі особи зачиняли приміщення лаври зсередини та перешкоджали початку діяльності комісії з інвентаризації майна.

Господарський суд Києва 9 серпня 2023 року визнав законним розірвання договору щодо безоплатного користування приміщеннями Нижньої лаври, який уклали монастир УПЦ МП та заповідник Києво-Печерська лавра.

Джерело Блогинг