СБУ затримала соратників Медведчука

Фото: СБУ Затримання соратниці Медведчука

У Києві над “проєктом” працювала агентурна група, яка готувала інформаційні диверсії проти України.

Служба безпеки викрила у Києві підпільний осередок прокремлівського політпроєкту “Другая Украина”, яку в Росії очолив обвинувачений у державній зраді Віктор Медведчук. Про це в середу, 15 травня, повідомила пресслужба СБУ.

Повідомляється, що в Києві над “проєктом” працювала агентурна група, яка готувала інформаційні диверсії проти України – поширювала відеоконтент, в якому дискредитували Сили оборони, закликали українців скласти зброю і здатися окупантам.

“У складі групи працювали спеціалісти із відеоконтенту, які облаштували підпільну студію у власному помешканні на Київщині і виготовляли замовні анімаційні ролики. Готову медіапродукцію вони пересилали на погодження своєму куратору з Росії”, – йдеться в повідомленні.

Куратор – Денис Жарких, колишній ведучий на каналах Медведчука, а нині директор його організації “Другая Украина” у Москві.

“Після розгляду він давав дозвіл на поширення антиукраїнського контенту в інтернеті. Для цього фігуранти масово використовували підконтрольні Медведчуку інформресурси, серед яких – сайт “Другая Украина”, сторінки в соцмережах і на відеохостингу YouTube. За кожне відео учасники групи отримували гроші з Росії: у Києві готівку їм особисто передавав близький родич директора організації “Другая Украина””, – додають в СБУ.

Двом учасникам агентурної групи оголошено підозру в державній зраді, вчинена в умовах воєнного стану. Таку ж підозру заочно отримав Денис Жарких.

Нагадаємо, Служба безпеки зібрала докази державної зради з боку прокремлівського пропагандиста Михайла Шпіра, який переховується на тимчасово окупованій території Херсонщини. Свого часу Шпір був частим гостем на телеканалах Медведчука, а в 2020 році втік до Москви.

В Україні заблоковано YouTube-проєкт ексведучої телеканалів Медведчука

Джерело Блогинг