Чиновників Київпастрансу спіймали на “відкаті” 600 тисяч гривень

Фото: Офис генпрокурора У кабінеті керівника структурного підрозділу знайдено гранату Ф-1 та велику суму грошей

Перевіряється причетність учасників схеми до розкрадання понад 400 млн гривень, виділених на розвиток та утримання інфраструктурних об’єктів Києва.

Керівника структурного підрозділу комунального підприємства Київпастранс, його заступника та двох посередників затримано за вимагання та отримання хабара у розмірі 600 тисяч гривень (ч.3 ст.368 КК України). Про це повідомляє Офіс генпрокурора у вівторок, 22 серпня.

За даними слідства, протягом 2021 року керівництво підрозділу КП Київпастранс, підпорядкованого Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, прописало умови та уклало з підконтрольним фіктивним підприємством договір підряду на проведення робіт з реконструкції трамвайних колій. Сума договору склала понад 400 млн гривень.

Фіктивний підрядник, не маючи власних потужностей для виконання робіт, уклав договір субпідряду з іншим приватним підприємством майже на 28 млн гривень. Субпідрядник роботи виконав, але керівництво структурного підрозділу КП з ним не розраховувалося та заборгувало майже 3,5 млн гривень.

“За погашення цієї заборгованості та отримання “допуску” до інших проектів чиновники вимагали з виконавця робіт 10% “відкату”. Загальна сума неправомірної вигоди становила понад 600 тисяч гривень”, – йдеться у повідомленні.

У рамках слідства було проведено контрольовану передачу грошей керівнику структурного підрозділу та його заступнику, які затримані. Також правоохоронці затримали двох посередників – директора підконтрольної фірми та довірену особу посадової особи КП, яка здійснювала реєстрацію підконтрольних фіктивних підприємств та керувала ними.

Під час обшуків у робочому кабінеті керівника структурного підрозділу знайдено гранату Ф-1, із сейфу вилучено 20600 доларів.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу. Також перевіряється причетність учасників схеми до розкрадання понад 400 млн гривень бюджетних коштів, виділених на розвиток та утримання інфраструктурних об’єктів Києва.

Раніше у Києві голову КП затримали на “відкаті” 1,75 млн гривень. У схемі також були задіяні інші чиновники, керівники та представники комерційних структур, а також правоохоронці.

А у виші Харкова затримали наукову співробітницю на хабарі $12 тисяч. Вона обіцяла за гроші посприяти складанню іспитів для зарахування до аспірантури.

Джерело Блогинг