У Києві побили художника через сексуальну орієнтацію

Фото: facebook.com/office.ombudsman.ua Даніель Скрипник

На чоловіка напала група молодих людей, які погрожували йому смертю та знущалися з нього.

Український художник Даніель Скрипник розповів в Instagram, що 28 травня у центрі Києва на нього скоїли напад, який супроводжувався гомофобними висловлюваннями. 

 

“Йшов вулицею, вночі, за годину до комендантської години. Слухав музику, насолоджувався містом. Я проходив через групу з шести людей (одна дівчина та п’ять хлопців), коли раптом один чоловік з цієї групи зробив рішучий крок у моєму напрямку. Я витягнув навушник зі свого вуха, щоб почути його звернення. Чоловік почав вживати нецензурну мову і погрожувати мені смертю через мою зовнішність і сексуальну орієнтацію”, – написав Скрипник.

За словами чоловіка, нападник вдарив його по голові, поки художника намагались атакувати ще двоє людей з цієї компанії. Він отримав кілька ударів по ногах, але зміг ухилитися від нападника і почав втікати.

Троє чоловіків з групи переслідували його, поки він намагався втекти до кінотеатру, погрожуючи смертю. Крім того, один з нападників почав показувати свої статеві органи потерпілому та питати, чи йому подобається.

 

Художник викликав поліцію та чекав 20 хвилин, але не дочекався. Наступного дня правоохоронці зв’язалися з потерпілим і прийняли заяву про напад.

 

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець відреагував на інцидент і звернувся до поліції з проханням про справедливе розслідування.

 

“Офісу Омбудсмана стало відомо про те, що 28 травня у Києві здійснили напад, який супроводжувався гомофобними висловлюваннями, на українського художника Даніеля Скрипника. Постраждалий розповів, що нападників було п’ятеро. Їм не сподобався його зовнішній вигляд. На своїй сторінці в Instagram Даніель Скрипник зазначив, що викликав поліцію, однак ніхто не приїхав на виклик”, – пише омбудсмен.

 

Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини звернувся до Головного управління Національної поліції в Київській області щодо проведення невідкладного, неупередженого та ефективного розслідування.

 

Також омбудсмен закликав до обов’язкового дослідження “ймовірного мотиву нетерпимості за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності”.

Нагадаємо, раніше у Києві чоловік побив двох підлітків, які каталися на скейтах у парку Партизанської слави Дарницького району.

Як політик-гомофоб заплатив кар’єрою за гей-оргію

Джерело Блогинг