У Києві викрили програміста, який продавав фальшиві “документи”

Фото: СБУ СБУ затримала чергового фахівця з виготовлення фальшивок

Чоловік підробляв документи для легалізації громадян РФ у країнах Євросоюзу і незаконного набуття ними громадянства, а також сприяв виїзду за кордон громадян України для ухилення від військової служби.

СБУ викрила киянина, який допомагав громадянам РФ легалізуватися у країнах Європейського Союзу. Про це повідомляє пресслужба ГУ СБУ у Києві та Київській області.

Повідомляється, що чоловік підробляв документи для легалізації громадян РФ у країнах Євросоюзу і незаконного набуття ними громадянства, а також сприяв виїзду за кордон громадян України для ухилення від військової служби.

“Започаткував підпільний бізнес 33-річний програміст. Маючи спеціалізоване обладнання та навички, чоловік виготовляв високоякісні печатки, штампи, факсиміле, документи та посвідчення органів влади України та іноземних держав. Крім того, ділок використовував власноруч виготовлені фальшиві печатки судів, правоохоронних органів, а також територіальних центрів комплектування. Для збереження анонімності зловмисник надав свої послуги через спеціально створену мережу Телеграм-акаунтів”, – йдеться у повідомленні.

Замовникам програміст пропонував такі “документи”:
для легалізації громадян рф в країнах ЄС, зокрема про вихід їх з громадянства росії;
про зняття громадян України з військового обліку, ухилення від мобілізації для виїзду за кордон;
підроблені рішення судів;
документи для працевлаштування за кордоном, зокрема посвідчення моряка;
сертифікати про здобуття освіти за кордоном.

Під час обшуку у чоловіка виявили спеціалізоване обладнання для виготовлення підробок, фальшиві печатки посольства РФ у декількох європейських країнах, підроблені штампи вітчизняних органів влади.

Програмістові повідомили про підозру  підробці, збуті й використанні документів, печаток, штампів та бланків. Вирішується питання щодо додаткової кваліфікації дій фігуранта за статтею про незаконне переправлення осіб через державний кордон України.

Раніше повідомлялося, що в Києві затримали чоловіків, що продавали фальсифіковані ліки від раку.

У Києві затримали “фахівця” з виготовлення фальшивих документів

Джерело Блогинг