Перевірку ВЛК Києва завершено, виявлено порушення

Фото: МОЗ України Міністерство охорони здоров’я провело перевірку київських ВЛК

У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що роботу ВЛК перевірятимуть і в інших регіонах України.

Міністерство охорони здоров’я України завершило перевірку роботи 10 позаштатних військово-лікарських комісій при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки в Києві. Про це в середу, 27 березня, повідомила пресслужба МОЗ.

Повідомляється, що під час перевірки виявлено черги у ВЛК, у деяких комісіях організовано записи тільки на перший візит, а потім черга рухається хаотично, графіки роботи ВЛК не оптимальні (більшість комісій працюють тільки до 14:30-16:00 у будні).

Крім того, направлення на дообстеження часто видаються лікарем без узгодження з головою ВЛК, а в лікарів, які нещодавно працюють з військовозобов’язаними, нерідко виникають труднощі з визначенням діагнозів.

МОЗ повідомляє, що через брак досвіду члени комісій не завжди правильно вежуть документацію, зокрема іноді пишуть клінічні, а не експертні діагнози.

Перевірка виявила невідповідність норм роботи спеціалістів: трапляється, що в одному кабінеті огляд одночасно проводять хірург, дерматолог і офтальмолог. У багатьох комісіях проводиться одночасний огляд призовників і військовозобов’язаних, через що виникає додаткове навантаження на комісію.

У МОЗ наголошують на необхідності дотримання термінів проходження медкомісії.

“Середній термін проходження ВЛК становить два-три дні, тож особливу увагу звертатимуть на роботу комісій, що систематично їх не дотримуються”, – йдеться в повідомленні.

У міністерстві повідомили, що роботу ВЛК перевірятимуть і в інших регіонах.

Раніше повідомлялося, що у Києві перевірять роботу ВЛК через збільшення скарг.

Нагадаємо, правоохоронці перевіряють довідки військово-лікарських комісій про непридатність до військової служби. Щонайменше 1200 таких документів уже скасовано.

Джерело Блогинг