“Кріт” із Київської ОВА намагався шпигувати за десантниками ЗСУ

Фото: СБУ Посадовець Київської ОВА під виглядом капелана намагався шпигувати за десантниками ЗСУ

У Києві затримали поплічника російської спецслужби, який під виглядом капелана намагався приєднатися до українських десантників.

Військова контррозвідка Служби безпеки зірвала спроби воєнної розвідки Росії “завести” свого агента до штабу Командування Десантно-штурмових військ ЗСУ. Про це повідомила пресслужба СБУ в четвер, 28 березня.

 

У результаті спецоперації у Києві затримано поплічника російської спецслужби, який під виглядом капелана намагався приєднатися до українських десантників.

 

Агент хотів “записатися” до однієї з бойових бригад ДШВ, щоб шпигувати за місцями її базування та переміщення у напрямку передової. Надалі фігурант мав встановлювати довірливі відносини з командуванням підрозділів десантно-штурмових військ ЗСУ.

 

У такий спосіб він сподівався розширити свої “можливості” щодо збору даних про озброєння, робочі плани та бойові операції українських захисників.

 

Однак співробітники СБУ своєчасно викрили “крота”, встановили його російських кураторів і задокументували їхню розвідувальну активність.

 

Наступним етапом було затримання фігуранта, коли він уже проходив співбесіди у штабі Командування українських десантників щодо “зарахування” до лав ЗСУ.

 

За даними слідства, затриманим виявився головний спеціаліст одного із департаментів Київської обласної військової адміністрації. Посадовець був дистанційно завербований кадровим співробітником 317-го розвідувального центру головного управління Генштабу Збройних сил Росії (відомого як ГРУ).

 

Щоб видавати себе за капелана, киянин зробив собі фальшиву “довідку” про нібито належність до парафіян однієї з конфесій.

 

До цього російська спецслужба давала йому “випробувальні” завдання ще під час його роботи у військовій адміністрації. Комунікацію з РФ він підтримував через анонімний чат у месенджері.

 

Під час затримання у зрадника вилучено мобільний телефон із доказами його листування з російським ГРУ.

 

Фігуранту повідомлено про підозру в державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану та обрано запобіжний захід  тримання під вартою. Зловмиснику загрожує довічне ув’язнення.

Нагадаємо, раніше СБУ запобігла спробі ФСБ Росії “завести” свого агента до складу Сил оборони України. У результаті спецоперації на Київщині затримали зрадника, який за вказівкою окупантів намагався влаштуватися до Нацполіції.

Працював на Росію: у Запорізькій ОВА виявили “крота” 

Джерело Блогинг