У Києві за день назбирали гроші на демонтаж скандального храму-МАФ УПЦ МП

Фото: facebook.com/mist.museum Гроші на знесення храму-кіоску знайдено

Оскільки в УПЦ МП не поспішали виконувати рішення суду про демонтаж споруди, кияни самі зібрали необхідну суму.

Кияни менш ніж за добу зібрали навіть більше, ніж необхідні 772 тисячі гривень для демонтажу незаконно спорудженого “храму-МАФу” Української православної церкви Московського патріархату. Про це у вівторок, 9 квітня, повідомила пресслужба музею в Facebook.

“Друзі, ви неймовірні, ви зібрали значно більше необхідної суми (885 тисяч з 772 тис. гривень) для демонтажу самочинного “церкви-МАФу” на території музею, менш як за добу!” – йдеться у повідомленні.

Як наголосили в музеї, “швидкість, з якою вдалося зібрати необхідну суму, свідчить про те що українське суспільство підтримує знесення самочинного церковного МАФу в історичному серці Києва – Старокиївській горі”.

Про збір грошей на демонтаж було оголошено Благодійним фондом розвитку Національного музею історії України.

В пресслужбі музею нагадали, що у вересні 2023 року Північний апеляційний господарський суд підтвердив незаконність самочинного будівництва і зобов’язав знести споруду та привести земельну ділянку у попередній стан коштом особи, яка допустила правопорушення. Рішення суду набуло законної сили й перебуває на стадії примусового виконання з 2 жовтня 2023 року.

Також музейники відзначили, що “очікувати на добровільне виконання судового рішення від особи, яка самовільно захопила земельну ділянку музею та здійснила на ній самочинне будівництво, не доводиться”.

“На сьогодні єдиний спосіб виконати рішення суду та прибрати з території музею сміття – це здійснити авансування витрат виконавчого провадження від імені стягувача – музею, залучивши спеціалізоване підприємство, що має дозвіл на проведення робіт, пов’язаних з підвищеною небезпекою”, – йшлося у повідомленні.

Нагадаємо, Мінкульт ще в січні 2023 року заявив про те, що каплиця Української православної церкви Московського патріархату УПЦ МП біля Десятинної церкви у Києві має бути демонтована.

А у лютому суд зобов’язав знести храм-кіоск на ділянці Музею історії України.

Джерело Блогинг