Теракти на 9 травня: з’явилися подробиці затримання агентів ГРУ

Фото: СБУ СБУ розповіла про затримання російських агентів, які готували теракти в Києві

Вибухівка повинна була здетонувати у пікові години відвідуваності гіпермаркетів, щоб завдати максимальної шкоди цивільному населенню.

Служба безпеки України розповіла, як запобігла чотирьом терактам у Києві, запланованим терористами на 9 травня,. Контррозвідка СБУ затримала агентів російського ГРУ, які встановлювали вибухові пристрої в будівельних гіпермаркетах і поблизу кафе. Про це в понеділок, 13 травня, повідомила пресслужба СБУ.

Повідомляється, що саморобні вибухові пристрої були замасковані під упаковки з-під чаю і складалися з таймера, детонатора і пластичної вибухівки із запалювальною сумішшю.

“За задумом російської спецслужби, вибухівка повинна була здетонувати у пікові години відвідуваності гіпермаркетів, щоб завдати максимальної шкоди цивільному населенню. Крім того, її планували розмістити серед легкозаймистих матеріалів – щоб таку пожежу не вдалося швидко ліквідувати. Ще один теракт мав відбутися біля популярного київського кафе. Російські агенти хотіли закласти вибухові пристрої у запарковану поруч автівку”, – йдеться в повідомленні.

В СБУ стверджують, що таким чином російське ГРУ хотіло дестабілізувати ситуацію в Україні, а також надіслати сигнал у символічний для них день 9 травня про нібито наявність у Києві “російського підпілля”, яке “чекає приходу руського міра”.

Контррозвідка Служби безпеки встановила, що куратором терактів РФ був співробітник ГРУ Юрій Сизов, який проходить службу у військовій частині № 92154.

“Він особисто давав вказівки завербованим агентам і навіть записав відеоінструкцію із встановлення вибухового пристрою в одному з магазинів цієї ж мережі у Московській області. СБУ тривалий час стежила за його діяльністю і покроково документувала злочинні дії агентури”, – йдеться далі в повідомленні.

Повідомляється також, що Юрій Сизов відповідав ще за проведення диверсії в Україні, яка мала відбутися на Львівщині у лютому 2024 року: тоді СБУ також спрацювала на випередження і запобігла вибухам.

“Зараз Служба безпеки встановила увесь ланцюжок цієї мережі, зокрема агентурно-бойові групи, контрабандистів, які доставляли вибухівку із території рф, а також безпосередніх виконавців теракту: їх затримали на гарячому, коли ті встановлювали вибухові пристрої в третьому гіпермаркеті”, – повідомляють в СБУ.

 

Затриманим повідомлено про підозру в державній зраді, диверсії й терористичному акті, їм загрожує довічне ув’язнення. 

Раніше повідомлялося, що Росія планувала провести теракти у Києві на 9 травня. СБУ спрацювала на випередження, виконавців теракту затримано на гарячому. Також зібрано доказову базу, яка беззаперечно підтверджує російський слід.Спочатку повідомлялася тільки загальна інформація, а тепер СБУ повідомила  про операцію докладніше.

У РФ хакери замість трансляції “параду перемоги” показали правду про війну

Джерело Блогинг