У Києві та області зафіксовано спалах вірусного гепатиту А

Фото: pixabay.com

Станом на 10 травня у Києві та Київській області зареєстровано п’ять випадків захворювання на вірусний гепатит А.

У Києві і регіоні зареєстровані випадки захворювання на вірусний гепатит А. Про це повідомив Київський міський центр контролю та профілактики хвороб у Facebook в понеділок, 13 травня.

 

Станом на 10 травня зафіксовані загалом п’ять випадків. Захворювання виявлене у співробітників одного зі столичних закладів торгівлі, а також членів їхніх родин.
 

Хворі звернулися за медичною допомогою. Дехто з них перебуває на лікуванні в медичних закладах міста, інші – лікуються амбулаторно.

 

Розпочате епідеміологічне розслідування. Вживаються необхідні заходи для недопущення подальшого поширення хвороби.

 

Вірусний гепатит А – це захворювання печінки, яке поширюється фекально-оральним шляхом. Зараження можливе через вживання забрудненої води або їжі, де можуть бути фекалії інфікованих людей, унаслідок недотримання правил особистої гігієни та через деякі види сексуальних стосунків.

 

Вірусний гепатит А може мати як легкий, так і важкий перебіг. Найпоширеніші симптоми: виражена загальна слабкість та підвищена втомлюваність, підвищення температури тіла, втрата апетиту, діарея, блювання, неприємні відчуття в животі, важкість у правому підребер’ї, потемніння сечі, жовтяниця (пожовтіння склер і шкіри).

Нагадаємо, у січні в селі Вістова Калуського району Івано-Франківської області у криничній воді виявили антиген вірусного гепатиту А.

У МОЗ заявили про ліквідацію спалаху гепатиту A на Вінниччині

Джерело Блогинг